Downlight LED model TIRIS finish white, UGR10, IP65, 10 W, 2700 K, 760 lm, Ø95x95 mm, 30°.
Downlight LED model TIRIS finish white, UGR10, IP65, power of 10 W, colour temperature 2700 K (warm light), luminous flux 760 lm, opening angle 30°, size Ø95 x 95 mm, for a recess of Ø90 mm, made of aluminium tempered.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | Tiris |
| REFERENCE | TIRIS-01-10W-27K-30 |
| REFERENCE 2 | 3702957559 |
| COLOR | white |
| MATERIAL | aluminium tempered |
| TYPE OF INSTALLATION | Embed |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 95 x 95 mm |
| CUTTING MEASURE | 90 mm |
| COLOR TEMP. | 2700K |
| CRI | 90 |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 600 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 760 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 30 º |
| UNIFIED GLARE RATING | 10 |
| LED TYPE | COB |
| LIFE TIME | 50,000 |
| SWITCHOVERS Nº | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 10 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 60 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.50 |
| VOLTAGE | 220/240 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | II |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |