Power supply for LED strips model LPV finish white, IP67, 160x40x30 mm.
Power supply for LED strips model LPV finish white, IP67, minimum voltage 90 V, size 160 x 40 x 30 mm, weight 40 g, made of electronic components.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | 8. LED Strip Power Supplies |
| REFERENCE | LPV-60W12V |
| REFERENCE 2 | 9520184101 |
| COLOR | White |
| MATERIAL | Electronic components |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 160 x 40 x 30 mm |
| WEIGHT | 400 |
| REPLACEABLE LAMP | By user |
| VOLTAGE | 90/230 V |
| FREQUENCY | 47/63 Hz |
| INSULATION CLASS | II |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP67 |