High bay LED light model UFO43 finish black, IP65, IK08, 100 W, 4000 K, 13558 lm, Ø205x155 mm, 120°.
High bay LED light model UFO43 finish black, IP65, IK08, power of 100 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 13558 lm, opening angle 120°, minimum voltage 120 V, size Ø205 x 155 mm, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | UFO43 |
| REFERENCE | UFO43-100W4K |
| REFERENCE 2 | 5560121419 |
| EAN 13 | 8435115989209 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Tempered glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| REGULATION | 1-10V |
| TYPE OF INSTALLATION | Suspended |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 205 x 155 mm |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 2 |
| LUMINOUS FLUX | 13,558 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | LED SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| MAXIMUM LIGHT INTENSITY | 5,740 cd |
| CONSUMED POWER | 100 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 135.58 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.95 |
| VOLTAGE | 120/277 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |
| OVERLOAD PROTECTION | Yes |