High bay LED light model UFO23 finish black, IP65, IK08, 100 W, 4000 K, 11000 lm, 120°.
High bay LED light model UFO23 finish black, IP65, IK08, power of 100 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 11000 lm, opening angle 120°, weight 2600 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | UFO23 |
| REFERENCE | UFO23-100W4K |
| REFERENCE 2 | 5548101419 |
| EAN 13 | 8435115986383 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Suspended |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 292 x 107 mm |
| WEIGHT | 2.60 |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 11,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | SMD PHILIPS LUMILEDS |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 100 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 110 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.95 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |
| OVERLOAD PROTECTION | Yes |