High bay LED light model UFO finish black, IP65, 100 W, 4000 K, 12616 lm, 120°.
High bay LED light model UFO finish black, IP65, power of 100 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 12616 lm, opening angle 120°, minimum voltage 100 V, weight 4700 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | UFO |
| REFERENCE | UFO-100W4K |
| REFERENCE 2 | 5554121419 |
| EAN 13 | 8435115979637 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| REGULATION | 1-10V |
| TYPE OF INSTALLATION | Suspended |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 260 x 190 mm |
| WEIGHT | 4.70 |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 12,616 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 15,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | NICHIA 757G |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 100 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 126.16 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.95 |
| VOLTAGE | 100/230 V |
| FREQUENCY | 47/63 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| OVERLOAD PROTECTION | Yes |