Watertight display LED model TUBULAR finish white, IP65, 40 W, 4000 K, 5000 lm, 1200x85x85 mm, 140°, cable 1 m.
Watertight display LED model TUBULAR finish white, IP65, power of 40 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 5000 lm, opening angle 140°, size 1200 x 85 x 85 mm, maximum cable length 1 m, weight 1,36 g, made of aluminium and pc.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | Tubular |
| REFERENCE | TUBULAR120-4K |
| REFERENCE 2 | 5578301401 |
| EAN 13 | 8435115995712 |
| COLOR | white |
| MATERIAL | aluminium and PC |
| DIFFUSER MATERIAL | PC |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| CABLE LENGTH | 1 m |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Suspended |
| MEASURE | 1200 x 85 x 85 mm |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 4,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 140 º |
| LED TYPE | SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 50,000 |
| SWITCHOVERS Nº | 25,000 |
| CONSUMED POWER | 40 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 100 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.95 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |