Spotlight LED model P9000 finish black, IP65, IK08, 45 W, 5500 K, 4620 lm, 310x220x50 mm, 60°.
Spotlight LED model P9000 finish black, IP65, IK08, power of 45 W, colour temperature 5500 K (cold light), luminous flux 4620 lm, opening angle 60°, size 310 x 220 x 50 mm, weight 3160 g, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P9000 |
| REFERENCE | P9000-45W5K |
| REFERENCE 2 | 5544403519 |
| EAN 13 | 8435115979309 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium foundry |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 310 x 220 x 50 mm |
| WEIGHT | 3.16 |
| COLOR TEMP. | 5500K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 4,620 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 6,300 lm |
| LOR | 100 % |
| OPTICAL DISTRIBUTION | Direct |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 60 º |
| LED TYPE | COB CREE |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 45 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 102.67 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |
| OVERLOAD PROTECTION | Yes |