Spotlight LED adjustable model P7015 finish grey, IP65, IK08, 600 W, 5000 K, 72000 lm, 529x340x226 mm, 45°.
Spotlight LED adjustable model P7015 finish grey, IP65, IK08, power of 600 W, colour temperature 5000 K (cold light), luminous flux 72000 lm, opening angle 45°, minimum voltage 100 V, size 529 x 340 x 226 mm, weight 15300 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P7015 |
| REFERENCE | P7015-600W5K-45º |
| REFERENCE 2 | 5540603570 |
| EAN 13 | 8435115983573 |
| COLOR | Grey |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Lens PMMA |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Lens PMMA |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| ANGLE OF ROTATION | 90 º |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 529 x 340 x 226 mm |
| WEIGHT | 15.30 |
| COLOR TEMP. | 5000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 72,000 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 81,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 45 º |
| LED TYPE | LED SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 600 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 120 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 100/230 V |
| FREQUENCY | 47/63 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |
| OVERLOAD PROTECTION | Yes |