Spotlight LED with sensor model P6002 finish black, IP65, 50 W, 5000 K, 4100 lm, 290x205x58 mm, 120°.
Spotlight LED with sensor model P6002 finish black, IP65, power of 50 W, colour temperature 5000 K (cold light), luminous flux 4100 lm, opening angle 120°, size 290 x 205 x 58 mm, weight 1160 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P6002 sensor |
| REFERENCE | P6002N-50W-S |
| REFERENCE 2 | 5530501519 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | ABS |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 290 x 205 x 58 mm |
| WEIGHT | 1.16 |
| COLOR TEMP. | 5000K |
| CRI | 80 |
| FLICKER | Flicker free |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 4,100 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 4,750 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | SMD 2835 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| MAXIMUM LIGHT INTENSITY | 1,840 cd |
| CONSUMED POWER | 50 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 82 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |