Spotlight LED model P6001 finish black, IP66, IK08, 150 W, 3000 K, 25000 lm, 376x62x402 mm, 120°.
Spotlight LED model P6001 finish black, IP66, IK08, power of 150 W, colour temperature 3000 K (warm light), luminous flux 25000 lm, opening angle 120°, size 376 x 62 x 402 mm, made of aluminium foundry and glass.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P6001 |
| REFERENCE | P6001N-150W3K-120º |
| REFERENCE 2 | 5538406319 |
| COLOR | black |
| MATERIAL | aluminium foundry and glass |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | PMMA |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 376 x 62 x 402 mm |
| COLOR TEMP. | 3000K |
| CRI | 80 |
| FLICKER | 0.10% |
| LUMINOUS FLUX | 21,000 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 25,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 150 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 140 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 220/240 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP66 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |