Spotlight LED model P6000 finish black, IP65, IK08, 150 W, 4000 K, 17108 lm, 431x330x60 mm, 25°.
Spotlight LED model P6000 finish black, IP65, IK08, power of 150 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 17108 lm, opening angle 25°, minimum voltage 100 V, size 431 x 330 x 60 mm, weight 6680 g, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P6000 |
| REFERENCE | P6000N-150W4K-25º |
| REFERENCE 2 | 5528602419 |
| EAN 13 | 8435115981050 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 431 x 330 x 60 mm |
| WEIGHT | 6.68 |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 17,108 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 20,529 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 25 º |
| LED TYPE | Epistar SMD 3030 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 150 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 114.05 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 100/230 V |
| FREQUENCY | 47/63 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |