Spotlight LED model P6000 finish grey, IP65, IK08, 10 W, 5000 K, 927 lm, 165x115x35 mm, 120°.
Spotlight LED model P6000 finish grey, IP65, IK08, power of 10 W, colour temperature 5000 K (cold light), luminous flux 927 lm, opening angle 120°, minimum voltage 100 V, size 165 x 115 x 35 mm, weight 540 g, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P6000 |
| REFERENCE | P6000G-10W5KV24V |
| REFERENCE 2 | 5528191570 |
| EAN 13 | 8435115981425 |
| COLOR | Grey |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 165 x 115 x 35 mm |
| WEIGHT | 540 |
| COLOR TEMP. | 5000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 927 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 1,140 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | Epistar SMD 2835 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 10 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 92.70 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 18/36 V |
| FREQUENCY | |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK08 |