Spotlight LED model P233 finish black, IP65, IK07, 30 W, 3000 K, 2400 lm, 218x160x36 mm, 110°.
Spotlight LED model P233 finish black, IP65, IK07, power of 30 W, colour temperature 3000 K (warm light), luminous flux 2400 lm, opening angle 110°, size 218 x 160 x 36 mm, weight 700 g, made of abs and aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P233 |
| REFERENCE | P233N-30W3K |
| REFERENCE 2 | 5526301319 |
| EAN 13 | 8435115980893 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | ABS and aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | ABS |
| FRAME MATERIAL | ABS |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 218 x 160 x 36 mm |
| WEIGHT | 700 |
| COLOR TEMP. | 3000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 2,723 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 3,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 110 º |
| LED TYPE | SMD 2835 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 30 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 90.77 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK07 |