Spotlight LED model P233 finish black, IP65, IK07, 100 W, 3000 K, 10080 lm, 280x215x68 mm, 110°.
Spotlight LED model P233 finish black, IP65, IK07, power of 100 W, colour temperature 3000 K (warm light), luminous flux 10080 lm, opening angle 110°, size 280 x 215 x 68 mm, weight 2180 g, made of abs and aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | P233 |
| REFERENCE | P233N-100W3K |
| REFERENCE 2 | 5526501319 |
| EAN 13 | 8435115982699 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | ABS and aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | ABS |
| FRAME MATERIAL | ABS |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 180 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 280 x 215 x 68 mm |
| WEIGHT | 2.18 |
| COLOR TEMP. | 3000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 10,080 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 12,700 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 110 º |
| LED TYPE | SMD 2835 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 100 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 100.80 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK07 |