SMD linear luminaire model CROATIA 6009 finish light grey, white pc, IP65, IK10, 18 W, 4000 K, 1800 lm, 600x83x68 mm, 110°.
SMD linear luminaire model CROATIA 6009 finish light grey, white pc, IP65, IK10, power of 18 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 1800 lm, opening angle 110°, size 600 x 83 x 68 mm, weight 800 g, made of abs and pc. With cable gland on both sides electrified and quick connection.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | Croatia 6009 |
| REFERENCE | 6009-18W-4K |
| REFERENCE 2 | 3702367046 |
| EAN 13 | 8435115997297 |
| COLOR | light grey, white PC |
| MATERIAL | ABS and PC |
| DIFFUSER MATERIAL | PC |
| FRAME MATERIAL | PC |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| MEASURE | 600 x 83 x 68 mm |
| WEIGHT | 800 |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 5 |
| LUMINOUS FLUX | 1,800 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 110 º |
| LED TYPE | SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 50,000 |
| SWITCHOVERS Nº | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 18 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 100 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.99 |
| VOLTAGE | 220/240 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | II |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |
| DEGREE OF IK PROTECTION | IK10 |