High bay linear LED light model CL5260 finish black, IP65, 200 W, 5000 K, 25763 lm, 1186x138x116 mm.
High bay linear LED light model CL5260 finish black, IP65, power of 200 W, colour temperature 5000 K (cold light), luminous flux 25763 lm, size 1186 x 138 x 116 mm, weight 6300 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | CL5260 |
| REFERENCE | CL5260-200W5K60ºX90º |
| REFERENCE 2 | 5562403519 |
| EAN 13 | 8435115981869 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | PMMA |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Lens |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Suspended |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 138 x 1185 x 115 mm |
| WEIGHT | 6.30 |
| COLOR TEMP. | 5000K |
| CRI | 80 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 4 |
| LUMINOUS FLUX | 26,000 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 28,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Asymmetrical |
| OPENING ANGLE | 60~90º |
| LED TYPE | Led Lumileds 3030 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| MAXIMUM LIGHT INTENSITY | 21,297 cd |
| CONSUMED POWER | 200 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 130 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |