High bay linear LED light model CL5260 finish black, IP65, 200 W, 3000 K, 25763 lm, 1186x138x116 mm, 120°.
High bay linear LED light model CL5260 finish black, IP65, power of 200 W, colour temperature 3000 K (warm light), luminous flux 25763 lm, opening angle 120°, size 1186 x 138 x 116 mm, weight 6300 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | CL5260 |
| REFERENCE | CL5260-200W3K120º |
| REFERENCE 2 | 5562401319 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | PMMA |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Lens |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Suspended |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 1186 x 138 x 116 mm |
| WEIGHT | 6.30 |
| COLOR TEMP. | 3000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 25,763 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 28,000 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 120 º |
| LED TYPE | Led Lumileds 3030 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 200 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 128.82 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |