High bay linear LED light model CL5260 finish black, IP65, 120 W, 5000 K, 15250 lm, 722x138x116 mm.
High bay linear LED light model CL5260 finish black, IP65, power of 120 W, colour temperature 5000 K (cold light), luminous flux 15250 lm, size 722 x 138 x 116 mm, weight 4200 g, made of aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | CL5260 |
| REFERENCE | CL5260-120W5K30ºX70º |
| REFERENCE 2 | 5562202519 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | PMMA |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Lens |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 722 x 138 x 116 mm |
| WEIGHT | 4.20 |
| COLOR TEMP. | 5000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 15,250 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 16,800 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Asymmetrical |
| LED TYPE | Led Lumileds 3030 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 120 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 127.08 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |