Spotlight adjustable LED for three-phase rail model TL10RL finish black, 45 W, 3000 K, 3000 lm, 40°.
Spotlight adjustable LED for three-phase rail model TL10RL finish black, power of 45 W, colour temperature 3000 K (warm light), luminous flux 3000 lm, opening angle 40°, weight 1540 g, made of alloyed aluminium.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | 00 Referencias internas |
| REFERENCE | TL10RL-1945W3K-40º |
| REFERENCE 2 | 3520406319 |
| EAN 13 | 8435115980206 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Alloyed aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Glass |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| ANGLE OF ROTATION | 350 º |
| TILT ANGLE | 300 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Three-phase rail |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 191 x 288 mm |
| WEIGHT | 1.54 |
| COLOR TEMP. | 3000K |
| CRI | 90 |
| LUMINOUS FLUX | 3,000 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 3,700 lm |
| LOR | 100 % |
| OPTICAL DISTRIBUTION | Direct |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 40 º |
| LED TYPE | COB CREE CXA2530 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 45 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 66.67 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Accessories
Related products
FE10RL-1945W3K-40º
Recessed spotlight adjustable LED model FE10RL finish black, 45 W, 3000 K, 3000 lm, Ø100x49 mm, 40°.