Recessed light adjustable model 4023 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, Ø95x42 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
Recessed light adjustable model 4023 finish nickel, power of 7 W, colour temperature 6000 K (cold light), luminous flux 520 lm, opening angle 60°, size Ø95 x 42 mm, weight 140 g, made of aluminium. With GU10 lamp included.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | 4023 |
| REFERENCE | 54023-027W6K |
| REFERENCE 2 | 1273101602 |
| EAN 13 | 8435115972706 |
| COLOR | Nickel |
| MATERIAL | Aluminium |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 70 º |
| TYPE OF INSTALLATION | Embed |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 95 x 72 mm |
| CUTTING MEASURE | 85 mm |
| MIN. DISTANCE TO CEILING | 77 mm |
| WEIGHT | 200 |
| LINKABLE | Not |
| COLOR TEMP. | 6000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 520 lm |
| OPTICAL DISTRIBUTION | Direct |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 60 º |
| LED TYPE | SMD |
| NUMBER OF LAMPS | 1 |
| TYPE OF LAMP | GU10 |
| LAMPHOLDER | GU10 |
| REPLACEABLE LAMP | By user |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 7 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 74.29 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | II |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Related products
54000-027W6K
Recessed light Tilting lamp model 4000 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, Ø84x22 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
54210-027W6K
Recessed light Tilting lamp model 4210 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, 98x98x42 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
53008G-7W6K
Recessed light gimbal type model 3008 finish grey, 7 W, 6000 K, 520 lm, 120x120x77 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
5139/1-237W6K
Recessed light Tilting lamp model 4139 finish aluminium, 7 W, 6000 K, 520 lm, Ø92x25 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
5138/1-237W6K
Recessed light Tilting lamp model 4138 finish aluminium, 7 W, 6000 K, 520 lm, 92x92x28 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
54024-027W6K
Recessed light Tilting lamp model 4024 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, Ø102x25 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
54004-027W6K
Recessed light Tilting lamp model 4004 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, 105x105x40 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
54003-027W6K
Recessed light Tilting lamp model 4003 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, Ø102x45 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
54002-027W6K
Recessed light Tilting lamp model 4002 finish nickel, 7 W, 6000 K, 520 lm, 84x84x22 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.
54204-G7W6K
Recessed light Tilting lamp model 4204 finish grey, 7 W, 6000 K, 520 lm, 100x100x40 mm, 60°, 1xGU10, with lamp included.