Sensor box watertight for surface mounting model CDEC finish transparent, IP65, Ø135x80 mm.
Sensor box watertight for surface mounting model CDEC finish transparent, IP65, size Ø135 x 80 mm, weight 260 g, made of plastic and electronic components.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | 3. Controls and installation accessories |
| REFERENCE | CDEC-01/02-IP65 |
| REFERENCE 2 | 9514261100 |
| COLOR | Transparent |
| MATERIAL | Plastic and electronic components |
| MOVEMENT | Fixed |
| TYPE OF INSTALLATION | Surface |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 135 x 80 mm |
| WEIGHT | 260 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | 0 |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP65 |