Street light model VILLA F5600 finish black, IP65, 50 W, 4000 K, 5600 lm, 400x400x810 mm, 120°.
Street light model VILLA F5600 finish black, IP65, power of 50 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 5600 lm, opening angle 120°, size 400 x 400 x 810 mm, weight 6360 g, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | F5600 Villa |
| REFERENCE | F5600-50W-4K-DO |
| REFERENCE 2 | 5570501419 |
| EAN 13 | 8435115986529 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| DIFFUSER MATERIAL | PC opal |
| FRAME MATERIAL | Aluminium foundry |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Yes |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Fixed |
| MEASURE | 400 x 400 x 810 mm |
| WEIGHT | 6.36 |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 80 |
| LUMINOUS FLUX | 5,600 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 4,970 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Asymmetrical |
| OPENING ANGLE | 80~150º |
| LED TYPE | PHILIPS 3030 |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 50 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 112 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 200/230 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP67 |
| OVERLOAD PROTECTION | 10kV |