Spotlight for three-phase rail LED model HERA finish black, UGR10, 35 W, 4000 K, 2765 lm, 135x76x208 mm, 55°.
Spotlight for three-phase rail LED model HERA finish black, UGR10, power of 35 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 2765 lm, opening angle 55°, size 135 x 76 x 208 mm, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | Hera TL |
| REFERENCE | HERA-TL3-19-35W-4K-55 |
| REFERENCE 2 | 3702351591 |
| EAN 13 | 8435115996672 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| ANGLE OF ROTATION | 350 º |
| TILT ANGLE | 90 º |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 135 x 76 x 208 mm |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 90 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 2,765 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 55 º |
| UNIFIED GLARE RATING | 10 |
| LIFE TIME | 50,000 |
| SWITCHOVERS Nº | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 35 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 79 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 220/240 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |