Spotlight for three-phase rail LED model HERA finish black, UGR10, 24 W, 4000 K, 1800 lm, 105x73x180 mm, 25°.
Spotlight for three-phase rail LED model HERA finish black, UGR10, power of 24 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 1800 lm, opening angle 25°, size 105 x 73 x 180 mm, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | Hera TL |
| REFERENCE | HERA-TL2-19-24W-4K-25 |
| REFERENCE 2 | 3702351481 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| ANGLE OF ROTATION | 350 º |
| TILT ANGLE | 90 º |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 105 x 73 x 180 mm |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 90 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 1,800 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 25 º |
| UNIFIED GLARE RATING | 10 |
| LIFE TIME | 50,000 |
| SWITCHOVERS Nº | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 24 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 75 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.90 |
| VOLTAGE | 220/240 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Accessories
Related products
HERA-FE2-19-24W-4K-25
Recessed spotlight LED model HERA finish black, UGR10, 24 W, 4000 K, 1992 lm, Ø105x74 mm, 25°.
HERA-FS2-19-24W-4K-25
Spotlight surface-mounted LED model HERA finish black, UGR10, 24 W, 4000 K, 1992 lm, Ø105x74 mm, 25°.