Spotlight for three-phase rail LED model HERA finish black, UGR10, 6 W, 4000 K, 420 lm, 68x66x145 mm, 40°.
Spotlight for three-phase rail LED model HERA finish black, UGR10, power of 6 W, colour temperature 4000 K (neutral light), luminous flux 420 lm, opening angle 40°, size 68 x 66 x 145 mm, made of aluminium foundry.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | Hera TL |
| REFERENCE | HERA-TL1-19-6W-4K-40 |
| REFERENCE 2 | 3702351404 |
| COLOR | Black |
| MATERIAL | Aluminium foundry |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| ANGLE OF ROTATION | 350 º |
| TILT ANGLE | 90 º |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 68 x 66 x 145 mm |
| COLOR TEMP. | 4000K |
| CRI | 90 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 420 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 40 º |
| UNIFIED GLARE RATING | 10 |
| LIFE TIME | 50,000 |
| SWITCHOVERS Nº | 30,000 |
| CONSUMED POWER | 6 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 70 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| POWER FACTOR | 0.50 |
| VOLTAGE | 220/240 V |
| FREQUENCY | 50/60 Hz |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Accessories
Related products
HERA-FE1-19-6W-4K-40
Recessed spotlight LED model HERA finish black, UGR10, 6 W, 4000 K, 450 lm, Ø68x66 mm, 40°.
HERA-FS1-19-6W-4K-40
Spotlight surface-mounted LED model HERA finish black, UGR10, 6 W, 4000 K, 450 lm, Ø68x66 mm, 40°.