Esfera colgante para carril magnético modelo R7 negro arenado, UGR21, 12 W, 2700 K, 960 lm, 24°.
Esfera colgante para carril magnético modelo R7 acabado negro arenado, UGR21, potencia de 12 W, temperatura de color de 2700 K (luz cálida), flujo lumínico de 960 lm, ángulo de apertura de 24°, tensión mínima de 48 V y hecho de aluminio.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | R7 |
| REFERENCE | R7-12W-19-27K |
| REFERENCE 2 | 3702773166 |
| COLOR | Negro arenado |
| MATERIAL | Aluminio |
| DIFFUSER MATERIAL | Lente |
| FRAME MATERIAL | Aluminio |
| REFLECTOR MATERIAL | Lente |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Not |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| CABLE LENGTH | 0.90 m |
| MOVEMENT | Fixed |
| FORMAT | Circular |
| MEASURE | 100 x 100 mm |
| COLOR TEMP. | 2700K |
| CRI | 90 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 4 |
| LUMINOUS FLUX | 960 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 1,300 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 24 º |
| LED TYPE | COB |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| MAXIMUM LIGHT INTENSITY | 2,355 cd |
| CONSUMED POWER | 12 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 80 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| VOLTAGE | 48/48 V |
| INSULATION CLASS | 0 |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Accessories
RAC-19-2M
Magnetic rail surface-mounted of 2 metres model RAC finish sandblasted black, 2000x26,3x53,7 mm.
RAC-19-1M
Magnetic rail surface-mounted of 1 metre model RAC finish sandblasted black, 1000x26,3x53,7 mm.
REC-19-2M
Magnetic rail recessed of 2 metres model REC finish sandblasted black, 2000x64,3x53,7 mm.
REC-19-1M
Magnetic rail recessed of 1 metre model REC finish sandblasted black, 1000x64,3x53,7 mm.
RIC-19-2M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 2 metres model RIC finish sandblasted black, 2000x65x54 mm.
RIC-19-1M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 1 metre model RIC finish sandblasted black, 1000x65x54 mm.