Luminaria lineal orientable para carril magnético modelo R3 negro arenado, UGR21, 18 W, 2700 K, 1800 lm, 340x35x75 mm, 24°.
Luminaria lineal orientable para carril magnético modelo R3 acabado negro arenado, UGR21, potencia de 18 W, temperatura de color de 2700 K (luz cálida), flujo lumínico de 1800 lm, ángulo de apertura de 24°, tensión mínima de 48 V, tamaño de 340 x 35 x 75 mm y hecho de aluminio. Fuente no incluida, se necesita fuente 48 V DC.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | R3 |
| REFERENCE | R3-18W-19-27K |
| REFERENCE 2 | 3702773221 |
| COLOR | Negro arenado |
| MATERIAL | Aluminio |
| DIFFUSER MATERIAL | Lente |
| FRAME MATERIAL | Aluminio |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Not |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 340 x 35 x 75 mm |
| COLOR TEMP. | 2700K |
| CRI | 90 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 4 |
| LUMINOUS FLUX | 1,792 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 2,600 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 24 º |
| UNIFIED GLARE RATING | 21 |
| LED TYPE | SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 30,000 |
| MAXIMUM LIGHT INTENSITY | 5,163 cd |
| CONSUMED POWER | 18 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 99.56 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| VOLTAGE | 48/48 V |
| INSULATION CLASS | I |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Accessories
RAC-19-2M
Magnetic rail surface-mounted of 2 metres model RAC finish sandblasted black, 2000x26,3x53,7 mm.
RAC-19-1M
Magnetic rail surface-mounted of 1 metre model RAC finish sandblasted black, 1000x26,3x53,7 mm.
REC-19-2M
Magnetic rail recessed of 2 metres model REC finish sandblasted black, 2000x64,3x53,7 mm.
REC-19-1M
Magnetic rail recessed of 1 metre model REC finish sandblasted black, 1000x64,3x53,7 mm.
RIC-19-2M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 2 metres model RIC finish sandblasted black, 2000x65x54 mm.
RIC-19-1M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 1 metre model RIC finish sandblasted black, 1000x65x54 mm.