Linear luminaire adjustable for magnetic rail model R3 finish sandblasted white, UGR21, 18 W, 3000 K, 1800 lm, 340x35x75 mm, 24°.
Linear luminaire adjustable for magnetic rail model R3 finish sandblasted white, UGR21, power of 18 W, colour temperature 3000 K (warm light), luminous flux 1800 lm, opening angle 24°, minimum voltage 48 V, size 340 x 35 x 75 mm, made of aluminium. Power supply not included, 48 V DC power supply required.
| CATALOGUE | CONALUX |
| SERIES | R3 |
| REFERENCE | R3-18W-01-3K |
| REFERENCE 2 | 3553202381 |
| EAN 13 | 8435115988387 |
| COLOR | sandblasted white |
| MATERIAL | aluminium |
| DIFFUSER MATERIAL | Lens |
| FRAME MATERIAL | Aluminium |
| REFLECTOR MATERIAL | Lens |
| DRIVER/EQUIPMENT INCLUDED | Not |
| ANCHORING INCLUDED | Yes |
| MOVEMENT | Adjustable |
| TILT ANGLE | 120 º |
| FORMAT | Rectangular |
| MEASURE | 340 x 35 x 75 mm |
| COLOR TEMP. | 3000K |
| CRI | 90 |
| FLICKER | 0.10% |
| MACADAM GROUPING | 3 |
| LUMINOUS FLUX | 1,800 lm |
| RATED LUMINOUS FLUX | 2,600 lm |
| OPTICAL SYMMETRY | Symmetric |
| OPENING ANGLE | 24 º |
| UNIFIED GLARE RATING | 21 |
| LED TYPE | SMD |
| REPLACEABLE LAMP | Non-replaceable LED and replaceable lamp |
| LIFE TIME | 50,000 |
| CONSUMED POWER | 18 W |
| LUMINOUS EFFICACY | 100 lm/W |
| LIGHTING TECHNOLOGY | Led |
| VOLTAGE | 48/48 V |
| INSULATION CLASS | III |
| DEGREE OF IP PROTECTION | IP20 |
Accessories
RAC-01-2M
Magnetic rail surface-mounted of 2 metres model RAC finish sandblasted white, 2000x26,3x53,7 mm.
RAC-19-2M
Magnetic rail surface-mounted of 2 metres model RAC finish sandblasted black, 2000x26,3x53,7 mm.
RAC-01-1M
Magnetic rail surface-mounted of 1 metre model RAC finish sandblasted white, 1000x26,3x53,7 mm.
RAC-19-1M
Magnetic rail surface-mounted of 1 metre model RAC finish sandblasted black, 1000x26,3x53,7 mm.
REC-19-2M
Magnetic rail recessed of 2 metres model REC finish sandblasted black, 2000x64,3x53,7 mm.
REC-01-2M
Magnetic rail recessed of 2 metres model REC finish sandblasted white, 2000x64,3x53,7 mm.
REC-19-1M
Magnetic rail recessed of 1 metre model REC finish sandblasted black, 1000x64,3x53,7 mm.
REC-01-1M
Magnetic rail recessed of 1 metre model REC finish sandblasted white, 1000x64,3x53,7 mm.
RIC-01-2M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 2 metres model RIC finish sandblasted white, 2000x65x54 mm.
RIC-19-2M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 2 metres model RIC finish sandblasted black, 2000x65x54 mm.
RIC-01-1M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 1 metre model RIC finish sandblasted white, 1000x65x54 mm.
RIC-19-1M
Magnetic rail for flush mounting in plasterboard of 1 metre model RIC finish sandblasted black, 1000x65x54 mm.